Sprawy bieżące


Z wizytą w przedszkolu

W dniu 17.11.2023 myśliwi z Koła Łowieckiego „Dabrowa” w Dąbrowie Górniczej odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu, gdzie zorganizowano akcję pod nazwą "Zimowe dokarmianie zwierzyny w lasach Dąbrowy Górniczej i Sosnowca". W ramach akcji dzieci uzbierały 4 worki kasztanów oraz 1 worek żołędzi, które przekazały na potrzeby dokarmiania zwierząt. W czasie spotkania myśliwi podziękowali dzieciom i opowiedzieli im ciekawe historie o lesie, dzikach, sarnach i jeleniach oraz ich zachowaniu i zasadach życia w zwierzęcych grupach społecznych - watahach, rudlach i chmarach. Na ręce Pani Dyrektor oraz wychowawców poszczególnych grup myśliwi przekazali materiały edukacyjne oraz zobowiązali się do wywiezienia uzbieranej karmy do lasu w nadchodzące mroźne dni.


Bal Hubertowski 2023

Od kilku lat w kole Łowieckim „Dąbrowa” w Dąbrowie Górniczej hucznie obchodzimy święto naszego patrona Św. Huberta. Podobnie było i w tym roku. Organizowany Bal Hubertowski jest okazją do spotkania się myśliwych i ich małżonek, stażystów oraz sympatyków łowiectwa. Bal jest również okazją do pierwszego kontaktu z myśliwymi dla osób nie związanych z łowiectwem, np. zaproszonych przez nas kolegów z pracy. To głównie wśród nich największą furorę robi pieczony dzik z kapustą oraz stół myśliwski z wyrobami wędliniarskimi z dzika, tatarem z sarny oraz wykwintnymi nalewkami. W tym roku 28 października na Balu Hubertowskim w restauracji Astra w Dąbrowie Górniczej bawiły się 74 osoby. Bal był okazją do podsumowania całorocznej ciężkiej pracy naszych myśliwych i wręczenia wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych w realizację planów łowieckich członków koła. I tak w tym roku Królem Myśliwych sezonu łowieckiego 2022/23 został kolega Arkadiusz Boczkowski, a szczególne wyróżnienia otrzymali również koledzy: Przemysław Rosak, Adam Stankiewicz, Łukasz Baran, Jacek Ochenduszka, Jarosław Flak i Patrzyk Bednarz. Wzorem lat ubiegłych wśród naszych gości zorganizowana została charytatywna loteria fantowa, a uzyskane środki przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym rodzinom w ramach Myśliwskiej Świątecznej Paczki oraz dla dzieciaków z dąbrowskich przedszkoli.


Sprzedaż bezpośrednia dziczyzny

Koło Łowieckie "Dąbrowa" w Dąbrowie Górniczej prowadzi sprzedaż bezpośrednią dziczyzny. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani należy złożyć zamówienie telefonicznie pod numerem 603 095 972, ustalając gatunek zwierzyny, szacunkową wagę, koszt, warunki odbioru oraz oraz inne szczegóły zamówienia. Szacowany okres realizacji zamówienia od tygodnia do dwóch. Sprzedajemy całe tusze zwierząt łownych w skórze, po usunięciu narządów wewnętrznych (po wypatroszeniu). W naszym punkcie sprzedaży nie ma możliwości kupna połowy tuszy, czy ćwiartki, a także skórowania, czy rozbioru tusz. Nie sprzedajemy również gotowych wyrobów. Tusze dzików podlegają obowiązkowemu badaniu na obecność włośnia. Od teraz dziczyzna jest w Państwa zasięgu, takie cuda jak na zdjęciu można zrobić sobie samemu w domu. Nasza oferta skierowana jest do osób prowadzących lokale gastronomiczne, a także do osób prywatnych, pragnących skosztować dziczyzny.

Ze względu na ASF od 30.12.2022 sprzedaż tusz dzików na chwilę obecną jest wstrzymana.